טיפול בדיכאון

טיפול בדיכאון

דיכאון הוא מצב נפשי מתמשך של ירידה במצב הרוח, שקיעה לתוך עצבות, דכדוך, מלנכוליה וייאוש עמוקים ואיבוד עניין והנאה ברוב תחומי החיים. מצב זה כאשר הוא מתמשך, עשוי לשבש את כל תפקודי החיים (אכילה, שינה או עבודה).
טיפול בחרדה

טיפול בחרדה

חרדה היא מצב פסיכולוגי ו/או פיזיולוגי בו האדם חש אי שקט, פחד מוגזם. מצב הנגרם כתוצאה ממתח ודאגה רבה מפני איום וסכנה ממשיים או דמיוניים, מודעים או בלתי מודעים, שהוא חש חסר אונים מולם.
הפרעות אכילה

הפרעות אכילה

הפרעות אכילה מקורן במחשבות טורדניות, בקשר למזון ומשקל הגוף. לא מדובר במחשבות היכולות להביא לידי שינויים בהתנהגות, אלא כאלו הקשורות יותר לפחד בקשר למראה החיצוני, הערכה עצמית ירודה, בעיות משקל, מזון ודיאטה. מחשבות שאינן נותנות מנוח ומפריעות לתפקוד היום יומי, לאיכות החיים ואף יכולות להוביל לבעיות גופניות ורגשיות.
הפרעות קשב וריכוז

לקויות למידה / הפרעת קשב וריכוז

לקויות למידה הינן קבוצה של אבחנות המתארות קושי ספציפי, אחד או יותר, ברכישת מיומנויות למידה בסיסיות. הלקות עצמה היא לקות נוירולוגיות וביטוייה הם קושי בתהליכים מסוימים של למידה (קריאה, כתיבה, חשבון, שפות זרות). רוב המאובחנים כבעלי לקות למידה הינם בעלי יכולת שכלית ואינטליגנציה תקינה.
נכות או חולי כרוני

נכויות ומחלות כרוניות

מוגבלות שכלית התפתחותית מבטאת את מצב תפקודו הנוכחי של האדם (מיומנויות שכליות והסתגלותיות) מול ציפיות החברה בה הוא חי. נכות המאופיינת במגבלות משמעותיות בתפקוד האינטלקטואלי ובהתנהגות מסתגלת, המתבטאת במיומנויות הסתגלותיות, תפיסתיות, חברתיות ומעשיות
אבחונים

אבחונים

אבחון מטרתו לזהות ולהגדיר דיאגנוזה, כלומר, לתת אבחנה האבחנה המתקבלת כאשר מדובר באבחון פסיכולוגי, מצביעה על מצבו הנפשי של האדם, האבחנה באבחון פסיכודידקטי, אמורה להתייחס לקיומן או אי קיומן של לקויות למידה
התמכרויות

התמכרויות

התמכרויות הוא מצב נפשי מתמשך של ירידה במצב הרוח, שקיעה לתוך עצבות, דכדוך, מלנכוליה וייאוש עמוקים ואיבוד עניין והנאה ברוב תחומי החיים. מצב זה כאשר הוא מתמשך, עשוי לשבש את כל תפקודי החיים (אכילה, שינה או עבודה). התמכרות היא דחף בלתי נשלט היוצר תלות בחומר, באדם או בהתנהגות מסוימת. הפסקה פתאומית של ההתנהגות או בשימוש בחומר הממכר תגרו לתגובות פיזיולוגיות ונפשיות קשות.
מיינדפולנס

שימוש במיינדפולנס במהלך טיפול

מיינדפולנס היא תהליך פסיכולוגי בו אנו לומדים לתת תשומת לב מכוונת ובלתי שיפוטית לכל מה שמתרחש כאן ועכשיו, תרגול מנטלי שדרכו ניתן להתמודד עם מגוון רחב של בעיות נפשיות ואף פיזיות
התפתחות הילד

התפתחות הילד

השנים הראשונות לחייו של תינוק טומנות בחובן התפתחות מהירה בכל תחום אפשרי- ,התפתחות שפה התפתחות מוטורית התפתחות החשיבה, התפתחות רגשית חברתית ועוד. ידוע לכל כי שנים אלו הן קריטיות. המוח גמיש בשנים אלו, וסופג כספוג כל מה שמגישים לו. מסיבה זו חשוב לתת לילד כל מה שהוא צריך ולא להציף בגירויים. הורים רבים מוצאים את עצמם מתלבטים בשאלות משמעותיות לגבי גידולו של התינוק. מה ומתי הוא מבין? כמה להרים על הידיים ומתי ללמדו לדחות סיפוקים? איך מתחילים את הגמילה ממוצץ? את הגמילה מחיתולים? מתי לפנות למומחה להתפתחות הילד?
פסיכודרמה

טיפול בפסיכודרמה

טיפול באמצעות פסיכודרמה היא סוג טיפול אשר מתבצע באמצעות אומנויות שונות, פסיכודרמה מורכב משתי מילים פסיכו (Psyche) כלומר נפש, ודרמה (Drama) שמשמעותה פעולה. ביחד זה נפש בפעולה. פסיכודרמה עושה שימוש באמצעים אומנותיים שונים כאמצעי טיפול (Creative Arts Therapies) אשר במרכזו טיפול באמצעות תהליכי יצירה שונים, טיפולים אלה מכונים גם "טיפול באמצעות הבעה ויצירה".
טיפול במתבגרים

טיפול במתבגרים

גיל ההתבגרות, הינו תקופת המעבר של הילד מילדותו לבגרותו. בעוד בעבר או בתרבויות מסורתיות ולא מודרניות המעבר לבגרות הינו טקס בגרות בלוח מספר ימים בלבד, בעולם המערבי המודרני הולכת ומתארכת תקופת ההתבגרות והיום מדברים על תקופת גיל ההתבגרות המתרחשת בין גילאי 8,9 ועד סוף שנות העשרים. כמובן שלא אצל כל ילד ההתבגרות כה ארוכה. יש ילדים המתבגרים מוקדם יותר ואחרים מתחילים להתבגר מאוחר יותר וכך גם לגבי סיום התקופה.
בעיות משפחתיות וזוגיות

בעיות משפחתיות וזוגיות

טיפול זוגי הוא טיפול פסיכולוגי, או פסיכותרפיה הממוקדת בפתרון קושי הקשור למערכת היחסים הזוגית. כאשר זוג חווה בעיות בזוגיות או תחושה של משבר בזוגיות הוא פונה למטפל או מטפלת זוגית. הטיפול הזוגי לרוב מתקיים בשלושה- שני בני הזוג והמטפל או המטפלת. עם זאת, במקרים מסוימים מגיע לעיתים רק אחד מבני הזוג לטיפול ואילו בן/ בת זוגו מגיע רק מדי פעם או שכל אחד מבני הזוג נפגש עם מטפל אחר ואחת לתקופה מקיימים כל הארבעה פגישות משותפות.
אבל ואובדן

אבל ואובדן

אובדן מהווה חלק בלתי נפרד מהקיום שלנו כבני אדם. אנחנו מתנסים בחוויות של אובדן ברמה כזו או אחרת לאורך כל החיים ובכל תחום חיים. חלק מהאובדנים שזורים בתהליך ההתפתחותי הנורמאלי של מהלך החיים, ויש להם תפקיד חשוב בהתפתחות הפסיכולוגית של האדם. החל מאובדן הינקות והדרישה להיות "גדול" ובוגר ועד לחוויות אובדן בעקבות אירועים בלתי צפויים כגון מוות של אדם קרוב, חוויה המהווה אחת המצוקות הפסיכולוגיות הקשות ביותר
טיפול רגשי בילדים

טיפול רגשי בילדים

פניה לטיפול פסיכולוגי או לטיפול רגשי לילדים המלווה בהדרכת הורים סביב קשיים אלו אחרים יכולה לסייע ולהקנות לילד ולהוריו כלים משמעותיים להתמודדות עם קושי רגשי וקשיי התנהגות ולבסס את סמכות ההורים מחד ואת יכולתם להכיל את התסכולים והמשברים שחווה הילד מאידך. ריכזנו עבורכם מידע עם זוגי טיפול רגשי בילדים, כתבות ומאמרים בתחומי הטיפול הפסיכולוגי בילדים וכמובן פורומי מומחים ורשימת מטפלים מוסמכים ומומלצים לטיפול רגשי לילדים.
הגיל השלישי

הגיל השלישי

מוגבלות שכלית התפתחותית מבטאת את מצב תפקודו הנוכחי של האדם (מיומנויות שכליות והסתגלותיות) מול ציפיות החברה בה הוא חי. נכות המאופיינת במגבלות משמעותיות בתפקוד האינטלקטואלי ובהתנהגות מסתגלת, המתבטאת במיומנויות הסתגלותיות, תפיסתיות, חברתיות ומעשיות
טיפול בקשיים מיניים

טיפול בקשיים מיניים

טיפול מיני מיועד לאנשים המתמודדים באופן פרטני או זוגי עם כל קושי הקשור במיניותם. קושי במיניות יכול להתבטא בתסמין גופני או להיות נרחב יותר ולהתבטא בשאלות לגבי זהות ונטייה מינית, בהתמודדות עם השלכותיה של פגיעה מינית או בתחושות שהמיניות עם של האדם עם עצמו או עם בן/ בת הזוג אינה במקום בו הוא או היא רוצים שתהיה
Contact With Us
Your message has been sent!
Error! Please try again.