חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

M.S.W עו''ס קלינית פסיכותרפיסטית קוגניטיבית התנהגותית (CBT) מתמחה בהפרעות חרדה בדגש על הפרעה אובססיבית קומפולסיבית (OCD)

תחומי התמחות

חרדה ופוביה מתמחה בטיפול בהפרעה אובססיבית קומפולסיבית OCD

  • אזור טיפול:   תל אביב וגוש דן
  • כתובת:   אבא קובנר 4 תל אביב
  • שפות טיפול:   עברית,אנגלית
  • טלפון:  טלפון 
  • שנות ניסיון:   10
  • טווח גילאים:   מבוגרים 18 +
  • טווח מחירים:   300-450

אודות תמר לקיצביץ לונגוויל

מטפלת עם ידע רב על הפרעות חרדה וטיפול בחשיפה ומניעת תגובה אשר מיועד לסובלים מהפרעה אובססיבית קומפולסיבית.
טיפול בחשיפה ומניעת תגובה (ERP - Exposure Response Prevention) הוא סוג של טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT).
קצת על OCD ועל הטיפול:
הפרעה אובססיבית קומפולסיבית מופיעה בעשרות צורות שונות ומשונות וממררת את חיי הסובלים ממנה. הסובלים מההפרעה הם בדרך כלל אנשים אינטליגנטים ומתפקדים בכל תחומי החיים הנאבקים עם מחשבות שהם עצמם יודעים שאינן מאפיינות אותם או מגדירות אותם. אך מתקשים להפטר מהן. הפרעה זו יכולה להתפתח לאחר אירוע שעוצמתו השפיעה על האדם או להופיע מגיל צעיר (אין ממש חוקיות) . החלק שאחראי על התעוררות החרדה במח אצל אנשים שסובלים מהפרעה זו, מתריע על סכנות על צורותיהן השונות (אובססיות) גם שאין איום ממשי או שהאיום מינורי וגורם לאדם להקשיב לדחף ולצאת לפעולה (לבדוק, לשטוף, לנסות לבטל מחשבה, לבקש אישורים מהסביבה וכו' (קומפולסיות). לא כל הצורות של OCD מגיעות בצורה של חרדה וטקס פיזי לעיתים הטקס יהיה מנטאלי בלבד. הצורות שבה ההפרעה מופיעה מפתיעות ולעיתים אנשים לא מודעים לכך שהם סובלים מבעיה פתירה (לא צ'יק צ'אק אבל אפשרי בהחלט אם מתמסרים לתהליך).
*טיפול בחשיפה ומניעת תגובה (ERP) הוא סוג של טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) הטיפול אקטיבי ומצריך "להפסיק להקשיב" לאזעקות השווא ששולח המח בהקשר של האו סי די . על האדם להתעמת מול פחדיו ולהימנע מתגובה שתביא לרגיעה הזמנית אמנם, אך תמשיך ותחזק את מנגנון ההפרעה. הדבר יכול לעורר חרדה בהתחלה, אך בסופו של דבר החרדה מתחילה לדעוך ולנהל את האדם.


השכלה אקדמית

M.S.W
בוגרת פסיכותרפיה - התכנית הישראלית לטיפול התנהגותי קוגניטיבי


ניסיון מקצועי


צור קשר עם תמר לקיצביץ לונגוויל