ינוקא - ההורות החדשה

בלוג ינוקא

יומולדת שנה.

אני חוגגת יומולדת שנה.
כבר צועדת לבד, לפעמים מחפשת יד לסמוך עליה.
לפעמים בודקת את עצמי: איך זה מרגיש? להתקל וליפול ושוב לקום עדיין מסתכלת על כפות הרגליים. לעיתים מעיזה להביט קדימה, אל המקום אליו אני צועדת.
אבל חוגגת עם כל צעד! גם למדתי למחוא לעצמי כפיים....(:
בלוג ינוקא

עכשיו די.

אנחנו חיים בעולם של עשייה, שלdoing . אנחנו מודדים את עצמינו ואת הילדים שלנו באמצעות מה שהם "כבר" עושים. מכירות את המשפט הזה : "איזה מתוק הקטנצ'יק, נו....מה הוא כבר עושה?" לפעמים אין דבר קשה יותר מלא-לעשות.
בלוג ינוקא

עצמאות - זה לא מוקדם מידי.

תינוק, ממש כמו אדם בוגר, חווה את העולם דרך חושיו. אך ההבדל הוא שאדם בוגר מסוגל (בדרך-כלל) לווסת את הגירויים החושיים שהעולם מספק לו, לדוגמא, אמא מסוגלת לנהל שיחה חשובה בטלפון בזמן שילדתה בת השנתיים מסרקת לה את השיער (אוווצ'...). תינוק חווה את אותם גירויים חושיים בעוצמה חזקה יותר (ועל כך עוד ידובר) וקשה לו יותר לווסת אותם, כלומר, להפריד בין גירויים שחשובים או טובים לו לבין אלו שמפריעים לו ועדיף להתעלם מהם.
בלוג ינוקא

מי שולטתתתתתתתתתתתת???????????.

כולנו, בני האדם, זקוקים לשליטה. ולא, אני לא מדברת על שליטה באחרים. אני מדברת על שליטה בחיים שלנו. התבוננו בעצמכם, התבוננו באנשים סביבכם, כולנו זקוקים לשליטה בחיים שלנו, לא ככה?? עכשיו עצרו לרגע והתבוננו בתינוק הקטן שלכם. כמה שליטה יש לו על החיים שלו?
בלוג ינוקא

אמא תמיד צודקת.

מכירה את ההרגשה הזו שהילד שלך נמצא במקום הכי בטוח בעולם? שהוא מקבל בדיוק את מה שהוא צריך, לא מעט מידי, לא הרבה מידי. בדיוק את התזונה הנכונה, בדיוק את החום המתאים. אין יותר מידי גירויים, אף אחד לא מתמודד איתו על תשומת הלב שלך או על אהבה שלך. הכל שקט ושליו. אם רק היינו יכולות להשאיר אותם לתמיד בתוך הרחם...
Contact With Us
Your message has been sent!
Error! Please try again.