חזרה לדף החיפוש>>

למי מיועד הטיפול?

פסיכיאטר מומחה, מטפל קוגניטיבי ומטפל באמצעות מיינדפולנס. מומחה להפרעות חרדה ומצבי רוח. משלב טיפול פסיכיאטרי ופסיכולוגי מערבי עדכני, עם שיטות טיפול שמקורן בתורות המזרח והיהדות.

תחומי התמחות

הפרעות חרדה, פאניקה ומצב רוח, שליטה על כעסים, סכיזופרניה, התמודדות במשבר, הפרעה אובססיבית קומפולסיבית

  • אזור טיפול:   תל אביב וגוש דן
  • כתובת:   פנקס 50 תל אביב
  • שפות טיפול:   עברית,אנגלית
  • טלפון:  טלפון 

אודות ד"ר ניר שטרן

בעברי עבדתי כפסיכיאטר בבית חולים לבריאות הנפש באר יעקב.
עבדתי עם מגוון אוכלוסיות בתוך בית החולים ובקהילה. במהלך השנים טיפלתי במגוון רחב של בעיות נפשיות כגון: מצבים פסיכוטים, הפרעות במצב רוח, הפרעות חרדה, PTSD, OCD, הפרעות אישיות.

כעת אני עובד בקליניקה פרטית בתל אביב, ומטפל באוכלוסיה מגוונת הסובלת ממצוקות שונות כגון, חרדה, פאניקה, דה-פרסונליזציה, דיכאון, OCD, התמודדות במשבר, שליטה על כעסים ועצבנות, קשיים בחיי המשפחה, התמודדות עם טראומה ואבל, ועוד.

הטיפול יכול לכלול טיפול תרופתי, טיפול שיחתי, או שילוב של השניים. ההחלטה על סוג הטיפול שנבחר מתקבלת יחד בסוף הפגישה הראשונה, לאחר אבחון מדויק של הבעיה, ומתבססת על המלצות רפואיות עדכניות לטיפול במצוקה, ורצונותיו של המטופל.

בטיפול השיחתי אני עובד בגישה קוגניטיבית התנהגותית (CBT) בשילוב עם טכניקות מיינדפולנס.
מנסיוני, רוב המצוקה הנפשית שאנשים מתמודדים עימה באה לידי ביטוי בעיקר דרך מחשבות.
מחשבות שליליות על עצמי, על העולם, מחשבות על אירועים קשים מהעבר או מחשבות על דברים מפחידים שעלולים לקרות בעתיד. אנו נוטים לחזור ולחשוב את אותם תכנים מטרידים שוב ושוב ושוב. מחשבות שליליות אלו משפיעות באופן ישיר על ההרגשתנו והתנהגותנו בעולם, ופוגעות באיכות חיינו.

בטיפול הקוגניטיבי התנהגותי (CBT) המטופל לומד לזהות ולאפיין דפוסי חשיבה והתנהגויות מזיקות, ולהחליפן בתבניות נכונות וחיוביות יותר. בעזרת הכרה ושליטה בטכניקות מיינדפולנס המטופל מקנה לעצמו, בין היתר, יכולת להירגע, יכולת בחירה לא להישאב לדפוס מעורר המצוקה, והיכולת להיות נוכח ולחוות את העולם שלא דרך מחשבותיו.
לסוג זה של טיפול יתרונות רבים. הוא נחקר ונמצא יעיל עבור מגוון רחב מאוד של הפרעות. כמו כן, כיוון שמגדירים יעדים טיפוליים ברורים, ניתן בקלות לאמוד את ההתקדמות, ולרוב משך הטיפול הוא קצר. יחד עם זאת חשוב להגיע עם פתיחות, ואומץ לשינוי, שכן בלעדיהם קשה להתקדם.


השכלה אקדמית

אני בעל תארים בהנדסת מחשבים, וברפואה. מזה 15 שנה, אני עוסק באופן נרחב בתרגול ולימוד שיטות המקדמות בריאות נפשית, מתורות המזרח והיהדות, ויישומן ככלי טיפולי. במסגרת זו השתתפתי במגוון פעילויות מחקריות והדרכתיות, הן למטופלים והן לאנשי טיפול.


ניסיון מקצועי


צור קשר עם ד"ר ניר שטרן