על הספה - פורומי מומחים

טיפול בצל קורונה

פורום טיפול בצל קורונה

פורום טיפול בצל קורונה הפורום מנוהל ע"י מיטב המומחים בבריאות הנפש של אתר על הספה.

אודות הפורום

ברוכים הבאים לפורום "טיפול בצל קורונה". פורום זה נפתח כמענה לתקופה המורכבת אשר כולנו עוברים, במטרה לסייע לציבור להתמודד טוב יותר עם ההנחיות המגבילות, עם הבדידות ועם מצבי חרדה וחוסר ודאות אשר כולנו חווים בעקבות המצב הנוכחי. בפורום זה נענה על שאלות אשר קשורות לאפשרויות לטיפול פסיכולוגי בתקופה הנוכחית- האם אפשר לקבל טיפול, באלו תנאים, ואיפה?

בנוסף, בפורום נתייחס לשאלות שונות אשר קשורות לאתגרים וקשיים רגשיים אשר קשורים במיוחד בתקופה הזו – ויסות הרגשות והחרדה, שימור הזוגיות, בריאות הנפש בזמן בידוד, סוגיות משפחתיות והתמודדות עם הילדים, עם שאלותיהם ושמירת שגרה ביתית שפויה. נשמח לשמוע מכם מה אתם צריכים ומה יכול לסייע לשרוד ימים אלו בבריאות נפשית טובה ככל הניתן.


 X

שלום תמר תודה שפנית לעל הספה. הפורום שלנו עוסק בהיבטים שקשורים לבריאות הנפש סביב התמודדות עם הקורונה ולא בשאלות בריאות או התנהלות במקום העבודה. הרבה בריאות.


שלום הפורום עוסק בשאלות של רווחה נפשית הקשורות לקורונה ולא בשאלות רפואיות. בריאות!
שלום אמא יקרה, בנך אדם מבוגר בן 30. זכותו כמובן לדעות אישיות ואכן המציאות בחוץ מבלבלת ולא ברורה. אני מבינה את דאגתך לשלומו ובריאותו , אבל כאשר הילדים הופכים בוגרים אין להורים שליטה עליהם וטוב שכך. את יכולה לייעץ, להביע את דעתך אך בסופו של יום הוא צריך לחיות את חייו ולקחת אחריות על החלטותיו. מובן שיש הבדל בין לקיחת סיכונים לגבי עצמך לבין סיכון של האחרים . במידה ואת מרגישה שהוא מסכן אותך בהתנהגות שלו, את יכולה להציב לו גבולות מבחינת ביקורים ומפגשים מתוך חשש לבריאותך, אולי הדאגה לך תשכנע אותו למתן את שבירת ההנחיות. בריאות!

שלום רב פורום זה עוסק רק בשאלות הקשורות לבריאות הנפש. בברכה, צוות על הספה


הי ענייני קרונה. את מתארת מצב בו בן זוגך נמצא בחרדה מהקורונה. אכן המצב השתנה אך הוא עדיין בחרדה. לדעתי הוא צריך להתמודד עם הפחד בעצמו ומרצונו. את יכולה לומר לו את דעתך אך לאפשר לו את הסבלנות והזמן להיתמודד עם המצב ואולי לפנות לטיפול, כאשר ירצה בכך. בהצלחה


אני חוששת לספר לו שאני חוששת להידבק