על הספה - פורומי מומחים

טיפול בצל קורונה

פורום טיפול בצל קורונה

פורום טיפול בצל קורונה הפורום מנוהל ע"י מיטב המומחים בבריאות הנפש של אתר על הספה.

אודות הפורום

ברוכים הבאים לפורום "טיפול בצל קורונה". פורום זה נפתח כמענה לתקופה המורכבת אשר כולנו עוברים, במטרה לסייע לציבור להתמודד טוב יותר עם ההנחיות המגבילות, עם הבדידות ועם מצבי חרדה וחוסר ודאות אשר כולנו חווים בעקבות המצב הנוכחי. בפורום זה נענה על שאלות אשר קשורות לאפשרויות לטיפול פסיכולוגי בתקופה הנוכחית- האם אפשר לקבל טיפול, באלו תנאים, ואיפה?

בנוסף, בפורום נתייחס לשאלות שונות אשר קשורות לאתגרים וקשיים רגשיים אשר קשורים במיוחד בתקופה הזו – ויסות הרגשות והחרדה, שימור הזוגיות, בריאות הנפש בזמן בידוד, סוגיות משפחתיות והתמודדות עם הילדים, עם שאלותיהם ושמירת שגרה ביתית שפויה. נשמח לשמוע מכם מה אתם צריכים ומה יכול לסייע לשרוד ימים אלו בבריאות נפשית טובה ככל הניתן.


 X

הנחיות משרד הבריאות לגבי עטיית מסכה מאוד ברורות, בעקרון, חלה חובת עטית מסכה בכל מקום שאיננו מקום המגורים (גם במרחב הציבורי). אבל בהנחיות מצוין בברור שחובת עטיית מסיכה לא חלה בעת מתן טיפול רפואי ונפשי אשר מטיבו לא ניתן לקיים עם מסיכה, תוך שמירה על מרחק 2 מטרים לפחות בין המטפלים למטופלים: מטפלים ומטופלים בטיפולי ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת ופיזיותרפיה, שאינם מחייבים מגע. מטפלים ומטופלים בטיפולים נפשיים פרטניים (אבחון הערכה, ייעוץ, טיפול, שיקום, או שיחות פנים אל פנים), שאינם מחייבים מגע. מטופלים המקבלים טיפול רפואי או לא רפואי בגוף האדם המחייב מגע באזור הפנים. לפרטים: https://www.gov.il/he/Departments/Guides/ramzor-cites-guidelines?chapterIndex=3


שלום עמית, הפורום מיועד לתת מענה לנושא הנפשיים והרגשיים סביב מחלת הקורונה לצערנו לא נוכל לתת מענה לשאלות רפואיות. בריאות!


שלום י'. הפסיכולוג הראשי הגדיר טיפול פסיכולוגי שצורך חיוני ליציאה מהבית, כדאי שתיצור קשר עם הפסיכולוגי שנתן לך את העצה ותפנה אליו בשאלה האם ניתן למצא מענה המתאים למגבלות הסגר ובמידה ולא, אולי הוא יוכל לתת לך תשובה לגבי ההיתר. בהצלחה


שלום יקרה. הקושי שלך כל כך מובן. זו תקופה מורכבת ומאתגרת. קשה להיות לבד בזמן כזה כשיש מתח וחרדה ואי ודאות מתמשכת....שנמשכת כבר זמן לא מבוטל ולא ידוע מתי יסתיים. יחד עם זאת ...זהו מצב זמני...שיעבור....בינתיים את יכולה לחזק עצמך. את יכולה לעשות פעילות ספור: הליכה, עליה במדרגות, ריקוד ביויטיוב..לשמוע מוזיקה...כל מה שעלה את מצב הרוח. את יכולה לכתוב לעצמך כל יום 3 עמודים של מה שאת מרגישה.. כל בוקר... האם יש אנשים קרובים שאפשר לדבר איתם בטלפון או בזום...? בנוסף...את יכולה לעשות שיחה טיפולית לעזרה להתמודדות במצבי לחץ. שיחה אחת או יותר לפי הצורך שלך.אני זמינה בזום ובבנימנה. תרגישי טוב. גילה אמירשלום תמר תודה שפנית לעל הספה. הפורום שלנו עוסק בהיבטים שקשורים לבריאות הנפש סביב התמודדות עם הקורונה ולא בשאלות בריאות או התנהלות במקום העבודה. הרבה בריאות.


שלום הפורום עוסק בשאלות של רווחה נפשית הקשורות לקורונה ולא בשאלות רפואיות. בריאות!
שלום אמא יקרה, בנך אדם מבוגר בן 30. זכותו כמובן לדעות אישיות ואכן המציאות בחוץ מבלבלת ולא ברורה. אני מבינה את דאגתך לשלומו ובריאותו , אבל כאשר הילדים הופכים בוגרים אין להורים שליטה עליהם וטוב שכך. את יכולה לייעץ, להביע את דעתך אך בסופו של יום הוא צריך לחיות את חייו ולקחת אחריות על החלטותיו. מובן שיש הבדל בין לקיחת סיכונים לגבי עצמך לבין סיכון של האחרים . במידה ואת מרגישה שהוא מסכן אותך בהתנהגות שלו, את יכולה להציב לו גבולות מבחינת ביקורים ומפגשים מתוך חשש לבריאותך, אולי הדאגה לך תשכנע אותו למתן את שבירת ההנחיות. בריאות!