Blog Image

ענבל בן-דרור

פסיכותרפיה ופיזיותרפיה

התמחות: חרדה,פוביה,אבל, אובדן,פוסט טראומה,התמודדות עם משברי חיים, קושי ביצירת קשר, בעיות במערכת היחסים, נכות ומחלה כרונית.
אזור בארץ: עפולה,צפון
שפה: עברית,אנגלית


שילוב של טיפול פיזיותרפיה ופסיכותרפיה המאפשר תשומת לב ומענה לצרכים הגופניים והנפשיים כאחד. חוויה חיובית של מגע בדגש על ביטחון, שליטה, קשר ומערכת היחסים.
Blog Image

הכח לשנות

מכון לפסיכותרפיה

התמחות: חרדה ופוביה,דיכאון,לקויות למידה קשב וריכוז,הדרכת הורים,התמודדות עם משברי חיים,טיפול במתבגרים, אובדן וטראומה
אזור בארץ: תל אביב וגוש דן,ראשון לציון
שפה: עברית


אנו מאמינים ששינוי אמיתי וכזה שנמשך לאורך זמן מצריך העצמה וחיזוק הכוחות הנפשיים, הגופניים והמנטאלים של האדם.
Blog Image

מרכז תמר

מרכז טיפולי רב תחומי

התמחות: התמכרויות,בריאות הנפש,חרדה ופוביה,דיכאון,בעיות משפחתיות וזוגיות,לקויות למידה קשב וריכוז,הדרכת הורים,התמודדות עם משברי חיים
אזור בארץ: תל אביב וגוש דן,מרכז
שפה: עברית,אנגלית


הטיפול הרב תחומי במרכז תמר מהווה מערך מקיף ותומך לילד ולמשפחתו ומסייע לכל אדם לממש את הפוטנציאל הטמון בו.
Blog Image

אירנה פאיוק

פיזיותרפיסטית מוסמכת (BPT, MscPT)

התמחות: קשישים,נכויות ומחלות כרוניות
אזור בארץ: שפלה
שפה: עברית,רוסית,אנגלית


Blog Image

מורן חזן

פיזיותרפיסטית

התמחות: קשישים,נכויות ומחלות כרוניות
אזור בארץ: תל אביב וגוש דן,מרכז,שרון
שפה: עברית,אנגלית


טיפולים פרטיים בהתאמה אישית לכל לקוח
Blog Image

אורנה זוהר

פיזיותרפיסטית התפתחותית

התמחות: הדרכת הורים,פעוטות
אזור בארץ: שרון
שפה: עברית


פיזיותרפיסטית התפתחותית מנוסה . סגנית במכון התפתחות הילד של הכללית בנתניה, מדריכת סטודנטית וצוות זוטר. אבחון טיפול והדרכה באווירה נעימה ומותאמת.
Blog Image

חן מזור עובדיה

פיזיותרפיסטית

התמחות: קשישים,נכויות ומחלות כרוניות
אזור בארץ: מרכז,שרון,חדרה
שפה: עברית,אנגלית,ערבית


אני פיזיותרפיסטית העוסקת מזה שתים עשרה שנה בתחום השיקום.מאמינה בטיפול ממנו ילמד המטופל להמשיך עצמאית לחיים פעילים ובריאים
Blog Image

שירי קרטין

פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק לתנוקות וילדים

התמחות: לקויות למידה קשב וריכוז,הדרכת הורים,פעוטות
אזור בארץ: צפון
שפה: עברית


"כל דבר הינו נתיב, שער או חלון הנפתח אל משהו אחר."("הנסיך הקטן"). נמצא יחד את השער היחודי של ילדכם ונוביל אותו בדרך בטוחה להתפתחות טובה עבורו.
Blog Image

מוש אהרוני

פיזיותרפיסט מוסמך

התמחות: אבחון וטיפול בסחרחורות והפרעות שווי משקל, טיפול בקשישים,נכויות ומחלות כרוניות
אזור בארץ: חיפה
שפה: עברית,אנגלית


ביקורי בית בפיזיותרפיה וטיפול בסחרחורות, כאבי גב וצוואר, חזרה לתפקוד לאחר אשפוז עם דגש על האוכלוסייה המבוגרת, מניעת נפילות וייעוץ לפעילות גופנית לקשיש
Blog Image

נעמה גוטמן וייזר

פיזיותרפיסטית BPT

התמחות: פיזיותרפיה
אזור בארץ: מרכז,חדרה,צפון
שפה: עברית


פיזיותרפיסטית, בעלת ניסיון רב בטיפול בתינוקות וילדים בעלי קשיים התפתחותיים ובשיקום נוירולוגי. מרצה בבית ספר למאמנים בוינגייט ומדריכת סטודנטים לפיזיותרפיה.
Blog Image

ענת להב

פיזיותרפיה- התפתחות ושיקום הילד

התמחות: אבחון, בניית תוכנית טיפול, טיפול והדרכה לתינוקות וילדים עם קשיים מוטוריים
אזור בארץ: שרון
שפה: עברית,אנגלית


הילד ומשפחתו הם יחידה אחת למימוש הפוטנצייל להתפתחות ולשיקום מוצלחים, לכל ילד קצב וסולם התקדמות אופייניים לו! תפקידי ללוות לכוון ולהפחית גורמים מגבילים
Blog Image

פז אלסטר

פיזיותרפיסטית

התמחות: נכויות ומחלות כרוניות,הדרכת הורים,פעוטות
אזור בארץ: זיכרון יעקב/בינימינה,חדרה
שפה: עברית,אנגלית


פיזיותרפיסטית מוסמכת BPT נסיון מקצועי מעל 20 שנים בטיפולים התפתחותיים, שיקום אורתופדי ונוירולוגי. ניסיון עבודה באנגליה ובישראל.
מהי פיזיותרפיה?


פיזיותרפיה, הינה אחד ממקצועות הבריאות. הפיזיותרפיה עוסקת בתנועת הגוף ותפקודו במעגל החיים. הפיזיותרפיסט מאבחן, מעריך , משקם ומונע בעיות במערכת התנועה. תפקיד הפיזיותרפיה הוא להביא את האדם לתפקוד מירבי ואיכותי.
תחומי הפיזיותרפיה השונים עוסקים בשיפור בעיות במערכת השריר- שלד, בליקויים במערכת העצבים (שיקום נוירולוגי), בהתפתחות הילד, בנשים, בספורטאים ועוד.
תהליך ההכשרה של הפיזיותרפיסט כולל לימודי תואר ראשון במשך ארבע שנים באוניברסיטה ולאחריהן קורסי המשך והסמכה לפי תחום ההתמחות שלו.


הטיפול הפיזיותרפי כולל בתוכו טיפול מנואלי ( טיפול בעזרת ידיו של הפיזיותרפיסט- למשל, עיסוי, מובילזציות, מתיחות), טיפול בעזרת טכנולוגיות מתקדמות (גירויים חשמלייים, אולטרסאונד ועוד ), הדרכה לתרגול עצמי ( כמו- תרגול בעזרת אביזרים שונים, תרגול בחדר כושר) ועוד.
בסקירה זו אתאר בקצרה את תחומי העיסוק העיקריים של הפיזיותרפיסט.

פיזיותרפיה אורתופדית

פיזיותרפיה אורתופדית, הינה פיזיותרפיה העוסקת בבעיות שריר- שלד- כמו כאבים, מגבלה בתנועה ומגבלה בתפקוד. מקור הבעיות הינו , לרוב, שימוש לא יעיל בגוף, פציעות ספורט, תאונות ושינויים תלויי גיל.
הפיזיותרפיסט האורתופדי יכול לעזור ולטפל בכאבי גב, כאבי מפרקים, פציעות ספורט ממגוון תחומי פעילות ועוד.
הטיפול הפיזיותרפי בבעיות אלו יכלול טיפול מנואלי ( טיפול מגע- בידיו של הפיזיותרפיסט), טיפול בעזרת מכשור מגוון ( למשל, גלים חשמליים, אולטרסאונד), חיזוק שרירים ומתיחות והדרכה לתרגול עצמי.

פיזיותרפיה נוירולוגית

פיזיותרפיה נוירולוגית עוסקת בשיקום מערכת התנועה כתוצאה מפגיעה במערכת העצבים. טיפול באנשים לאחר אירוע מוחי, גידולים במוח , נפגעי חוט שדרה תאונות דרכים וטראומות אחרות.
הטיפול כולל טכניקות מנואליות ותרגילים מגוונים והינו ממוקד מטרה תפקודית- כמו השגת ניידות עצמאית, שיקום הליכה וכדומה.

פיזיותרפיה לתינוקות וילדים

פיזיותרפיה לתינוקות וילדים עוסקת בתחומים שונים:
פגים, תינוקות צעירים עם בעיות התפתחות קלות, תינוקות עם לקויות מולדות שונות, ילדים צעירים עם קשיים התפתחותיים מולדים או נרכשים וילדים בוגרים ונוער עם בעיות הקשורות לגדילה והתפתחות כמו עקמת, בעיות יציבה, כאבי גדילה ושיקום לאחר תאונות או מחלות.
הטיפול הפיזיותרפי בתינוקות וילדים נעשה דרך משחק והפעלה של הילד וממוקד מטרה תפקודית מעולמו של הילד.
פיזיותרפיסט ילדים, או פיזיותרפיסט התפתחותי, הינו פיזיותרפיסט שסיים ארבע שנות לימוד לתואר ראשון בפיזיותרפיה, ולאחריהן עבר הכשרות נוספות וקורסים מתקדמים המכשירים אותו לעבוד עם תינוקות וילדים מתוך בסיס ידע רחב.

שיקום אורוגניטלי

פיזיותרפיה ממוקדת לבעיות ברצפת האגן, במערכת השתן והמין.
הטיפול בתחום זה כולל בין היתר, הכנה ללידה ושיקום וחיזוק לאחר הלידה, טיפול בקשיי שליטה ברצפת האגן, דליפות שתן, כאבים בקיום יחסי מין ועוד.
הטיפול נעשה בעזרת מכשור מתקדם, ביופידבק , תרגול עצמי וטיפול מנואלי.
הפיזיותרפיסטיות העוסקות בתחום זה מוסמכות בקורס ספציפי ומקיף המכשיר אותן לטיפול בלקויות השונות הקשורות ברצפת האגן במעגל החיים.

פיזיותרפיה וסטיבולרית

טיפול פיזיותרפיה במערכת הוסטיבולרית כולל אבחון מקור הבעיה, טיפול בעזרת מניפולציות מיוחדות ותרגילים ספציפיים למניעה ושיקום של קשיים כמו סחרחורות, קושי בשיווי משקל.

פיזיותרפיה נשימתית

טיפול בילדים ומבוגרים עם בעיות נשימה על רקע מחלות מולדות או נרכשות.
הטיפול כולל טיפול מנואלי לשיפור תפקודי הנשימה וניקוז הראות, תרגול לצורך שיפור יכולת הנשימה והדרכה לטיפול עצמי לשיפור תפקודי הנשימה.
הפיזיותרפיסט הנשימתי מטפל בחולים לאחר ניתוחים, בסובלים ממחלות ריאה כרוניות, ובבעלי מחלות נשימתיות כרוניות כמו CF.

שיקום לב

פיזיותרפיה לאנשים לאחר אירועי לב חריפים .
מטרת הטיפול היא שיפור סבולת לב ריאה ותפקוד מערכת לב- ריאה לצורך עצמאות תפקודית באיכות טובה. הטיפול כולל תרגול מובנה והדרגתי בהתאם ליכולותיו של המטופל.

ארגונומיה

הפיזיותרפיסט כמומחה למערכת התנועה באדם, עוסק בתכנון והתאמה של סביבות עבודה.
תחום זה עוסק בעיקרו במניעת ליקויים תנועתיים והתאמת סביבת העבודה על מנת לאפשר שימוש נכון ויעיל בגוף וכך למנוע פציעות וכאבים.

תפקידה של הפיזיותרפיה במצבים השונים:

טיפול בתינוקות -

תינוקות צעירים, מהלידה ועד גיל שנתיים יופנו פעמים רבות לפיזיותרפיה בעקבות תלונה של ההורים או חשד לקושי התפתחותי שנצפה על ידי רופא הילדים או אחות טיפת חלב בתחום המוטורי. התינוק יופנה להערכה של פיזיותרפיה במכון להתפתחות הילד והפיזיותרפיסטית תערוך לו אבחון ותגדיר את מהות הקושי וחומרתו. כמו כן תמליץ על תכנית הטיפול המומלצת, ועל תדירות הטיפול המומלץ.

טיפול פיזיותרפיה בילדים בגיל הרך:

הטיפול בילדים בגילאים אלו נעשה, בדרך כלל, תוך משחק והפעלה, וכולל התייחסות לכלל מרכיבי ההתפתחות של התינוק- תנועה, תחושה, קוגניציה, תקשורת וחברה.

הטיפול בפיזיותרפיה לתינוקות נעשה באווירה נעימה, תוך שיתוף ההורים, כאשר השאיפה היא להשיג שיתוף פעולה של התינוק ללא בכי או כאב.

הבעיות הנפוצות בהם מטפלים בגילאים הללו: טורטיקוליס, איחור התפתחותי- מוטורי ותסמונות מולדות.

הגיל הרך

בגילאי הגן, 3-6 מופנים לפיזיותרפיה ילדים עם קשיים במוטוריקה גסה, ילדים המתקשים בתפקודים הדורשים שיווי משקל, התנתקות מהקרקע, קורדינאציה, תכנון תנועה ועוד.

הטיפול יתחיל בתהליך אבחוני שיזהה ויגדיר את הקשיים התפקודיים של הילד, בהתאם לגילו, ובהתאמה תקבע תוכנית טיפול להשגת התפקודים הללו.

גם כאן הטיפול נעשה תוך משחק ויצירת אתגר אצל הילד.

בגילאים הללו הטיפול הפיזיותרפי משולב לא פעם עם מקצועות פרא- רפואיים אחרים כמו ריפוי בעיסוק או קלינאית תקשורת. כמו כן פעמים רבות בגיל הזה הילד יופנה לטיפול קבוצתי, טיפול שהוכח כמעלה את המוטיבציה ושיתוף הפעולה של הילד.

לקויות מולדות ונכויות התפתחותיות

תפקיד משמעותי נוסף של הפיזיותרפיה בילדות הוא טיפול בילדים עם לקויות מולדות כמו שיתוק מוחין, תסמונת דאון, ספינה ביפידה ומחלות נוספות. הטיפול בילדים אלו נעשה הן במסגרת קופות החולים והן במסגרות לחינוך מיוחד ( מעונות יום שיקומיים, גנים טיפוליים ובתי ספר לחינוך מיוחד).

טיפולים בילדים ונוער

ילדים ונוער נזקקים לא פעם לטיפולי פיזיותרפיה, כמו מבוגרים, בעקבות כאבים שונים תאונות או פציעת ספורט. טיפולים מסוג זה ייעשו לרוב במכוני פיזיותרפיה למבוגרים.

עם זאת חשוב לזכור שגם בתחום זה ישנן התמחויות ספציפיות, ורצוי לפנות לפיזיותרפיסט שמתמחה בקושי של הילד: עקמת (סקוליוזיס), פציעות ספורט בילדים ונוער, שיקום ילדים ועוד.

מה קורה בטיפול פיזיותרפיה בילדים?

טיפולי הפיזיותרפיה בתינוקות ובילדים נעשה לרוב, על ידי יצירת אתגר מוטורי- תנועתי בסביבת הטיפול. הטיפול כולל תרגילים אקטיביים, תרגילים פסיביים ( תרגילים שהמטפל מבצע על הילד כמו מתיחות או אחיזות מסויימות) וכמובן הדרכה להורים להמשך תרגול בבית.

את הטיפול ניתן לקבל במכונים להתפתחות הילד של קופות החולים, כאשר יתרונם של מכונים אלו הוא העבודה בצוות רב- מקצועי, כך שאם הפיזיותרפיסט מזהה קושי התפתחותי נוסף לקושי המוטורי הוא יכול להתייעץ ולהפנות את הילד למטפל נוסף (מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת ועוד).

קיימים כיום גם מכונים התפתחותיים פרטיים שעובד בהם צוות רב- מקצועי, ביניהם פיזיותרפיסטים התפתחותיים וגם ניתן למצוא פיזיותרפיסטים שעובדים באופן פרטי בקליניקות משלהם או בבית הילד.

תהליך הפניה של ההורים לטיפול פיזיותרפיה עבור ילדם יתחיל בדרך כלל ברופא הילדים או רופא המשפחה.סביר שהוא יפנה לרופא התפתחותי או לנוירולוג ילדים שקובע את מידת הצורך בפיזיותרפיה.

פנייה מוקדמת לטיפול פיזיותרפי, כאשר יש חשד לקושי התפתחותי מוטורי, תתרום רבות להצלחת הטיפול ותמנע נזקים משניים לקושי המוטורי.

מי מוסמך לתת טיפולי פיזיותרפיה לילדים?

פיזיותרפיסט ילדים, או פיזיותרפיסט התפתחותי, הינו פיזיותרפיסט שסיים ארבע שנות לימוד לתואר ראשון בפיזיותרפיה באוניברסיטה בארץ או בחו"ל, ולאחריהן עבר הכשרות נוספות וקורסים מתקדמים המכשירים אותו לעבוד עם תינוקות וילדים מתוך בסיס ידע רחב רפואי והתפתחותי. על הפיזיותרפיסט להיות בעל רישיון ממשרד הבריאות. ניתן לבדוק את תוקף הרישיון באתר משרד הבריאות.


נעמה גוטמן וייזר - פיזיותרפיסטית BPT
פיזיותרפיסטית, בעלת ניסיון רב בטיפול בתינוקות וילדים בעלי קשיים התפתחותיים ובשיקום נוירולוגי. מרצה בבית ספר למאמנים בוינגייט ומדריכת סטודנטים לפיזיותרפיה.חיפוש פיזיוטרפיסטים / פיזוטרפיסטיות