ליצירת קשר
חזרה לדף החיפוש   

בכמה מילים על ראובן גרין

מטפל במחשבות טורדניות, חרדה, דכאון, קונפליקטים בנאישיים, קשיים בזוגיות ובהגשמה עצמית בתחום התעסוקתי. דגש מיוחד בהעצמת הזהות האישית, ומציאת משמעות בחיים.


תחומי התמחות

פסיכולוג קליני בעל נסיון רב בעבודה עם מבוגרים ומתבגרים: חרדה, מחשבות טרדניות, דכאון, משברי חיים (גירושין, אובדן), התמכרויות ודימוי עצמי נמוך.

 אזורי טיפול

הרצליה, אזור השרון, מטפל אונליין

ההסתדרות 51 -הרצליה

  עברית, אנגלית ספרדית     מבוגרים-נוער-ילדים.
אונליין  


קצת יותר אודותי

שמי ראובן גרין, אני פסיכולוג קליני מומחה בעל נסיון רב. אני מתמחה בטיפול פרטני, ובמשך העשור האחרון אני עובד בעיקר עם מתבגרים ומבוגרים. העבודה שלי מתבססת קודם כל על הבנה ויחס אמפטי.

אדם חייב להרגיש קודם כל, שמקשיבים לו, שמבינים אותו, ושמקבלים אותו כמות שהוא. ההבנה והגישה האמפטית הזאת היא הכרחית להצלחתו של כל טיפול פסיכולוגי.

יחד עם זאת, ההתגברות על קשיים רגשיים, מצריכה גם תשובות קונקרטיות, על מנת שאפשר יהיה למצוא להם פתרון מעשי מוצלח. תפקידי כמטפל הוא, להדריך אותך על מנת שתוכל/י לגלות בתוכך את הפתרונות האלה -בדרך הכי קלה ואפילו הכי נעימה שאפשר.

מאז שנת 1986 אני מטפל במגוון רחב מאוד של סוגיות נפשיות -כגון:

טיפול בחרדה: חרדה הוא רגש חיובי במהותו, ומטרתו ליידע אותנו שעלינו לשכלל את הגישה, לגבי תחום מסויים של חיינו. יכול להיות שמדובר בצורך שנהיה יותר אסרטיבים או יותר רכים, יותר קשובים לאחרים -או יותר נחושים בדעתנו. הכל תלוי באישיות של כל אחד, ולמה שהיא זקוקה לו. חרדה היא קול פנימי של שהנפש, שמבשר לנו שהגיע הזמן להתעצם להתעלות מבחינה נפשית, לרמות שלעולם לא חשבנו שנוכל להגיע אליהן.

דכאון: כמו כל רגש קשה אחר, גם דכאון הוא רגש חיובי במהותו, שבא ליידע אותנו על הצורך בלהקשיב ולהבין את עצמנו טוב יותר -על מנת שנוכל לגלות כוחות פנימיים- שקודם לכן לא ידענו שקיימים בתוכנו. דכאון תמיד מעיד על פוטנציאל פנימי בלום -ודווקא בזכות הדכאון- אפשר להגיע לרמות של כוח ושלווה פנימית -שאלמלא הדכאון- לא היינו יכולים לדעת שהם קיימים בתוכנו .

משברי חיים: משבר חיים הוא מסר של הלא מודע שלך (ושל היקום, אם אתה מאמין שהיקום מסוגל לשלוח לך "מסרים"), שבא לעודד אותך בלהרחיב ולהעצים את האישיות שלך. תפקידי כפסיכולוג הוא, לעזור לך להשיג את המטרות האלה, בדרך הכי קלה והכי נעימה שניתן.

מחשבות טורדניות: מדובר במחשבות שכופות את עצמן עלינו עם תכנים מציקים, שאפילו יכולים להיות די מפחידים. למשל, אדם יכול להיות טרוד במחשבות בהן הוא פוגע דווקא באנשים שהוא הכי אוהב. או, שהוא מבצע מעשים מיניים "אסורים", שהוא לא באמת מתכוון לעשות אותם.

המהות של מחשבה טורדנית היא תמיד חיובית, ומאחוריה תמיד אפשר למצוא מסר חיובי נסתר. אצל האדם שחושב על לפגוע באנשים שהוא הכי אוהב מתגלה -דווקא בזכות המחשבות הטורדניות שלו- שעליו לחשוב יותר על עצמו, ושהוא לא צריך להקריב את עצמו -כל הזמן- למען אהוביו. ואצל האדם שחושב על מעשים מיניים אסורים, המחשבה הטורדנית מלמדת אותו שהמעשים שהוא חושב עליהם הם רק סמל, שבא ללמד אותו איך להיות יותר ספונטני ומשוחרר בחייו המיניים - ובחייו בכלל.

אלה רק כמה דוגמאות של העבודה והגישה הטיפולית שלי. אני יוצא מנקודת הנחה, שמאחורי כל רגש קשה (חרדה, כעס, אשמה, עצב, ריקנות וכו"), תמיד-תמיד עומד משהו נסתר חיובי.

תפקידי כמטפל, הוא לעזור ב:

(א) לזהות את החיובי והבונה שטמון בתוך הרגשות הקשים שלך;
(ב) להראות לך איך אפשר להפוך את הרגשות הקשים האלה, למקור פנימי של כוח, של בטחון, ושל יציבות פנימית. ומהרגע שאנחנו משיגים את זה -אין דבר שלא נוכל להתמודד איתו בהצלחה.


השכלה אקדמית

- B.A. ו-M.A. בפסיכולוגיה קלינית.
- בעל תואר מומחה בפסיכולוגיה קלינית -הונפק על ידי משרד הבריאות הישראלי.
- הכשרה בטיפול בילדים בשרות הפסיכולוגי החינוכי של אבן יהודה.
- הכשרה בטיפול בילדים ומתן הדרכת הורים, בשרות הפסיכולוגי של רמת השרון.
- הכשרה בטיפול בהתמכרות לסמים קשים במסגרת משרד הרווחה תל אביב.

ניסיון מקצועי

- מתן הדרכה בטיפול ואבחון פסיכולוגי, לפסיכולוגים ומטפלים רגשיים בשרות הפסיכולוגי של רמת השרון ואבן יהודה.
- טיפול במבוגרים, ילדים ונוער, במסגרת קופ"ח כללית -משך 16 שנים.
- טיפול במבוגרים, ילדים ונוער במסגרת קליניקה פרטית.
- הנהלת מרכז יום למכורים לסמים קשים, במסגרת משרד הרווחה אשקלון.הדרכה מקצועית

-מתן הדרכה לפסיכולוגים מתמחים ולמטפלים רגשיים, בתחום האבחון והטיפול הפסיכולוגי, בתחנת הפסיכולוגיות החינוכיות של רמת השרון.
-מתן הדרכה באבחון פסיכולוגי לפסיכולוגים מתמחים, בשרות בפסיכולוגי של ואבן יהודה.איגודים מקצועיים

הסתדרות הפסיכולוגים בישראלפנה עכשיו ל ראובן גריןהתכנים והמידע המוצגים באתר זה מספקים מידע בלבד. אין לראות בהם אבחנה ו/או חוות דעת ו/או המלצה רפואית והם אינם מהווים בשום מקרה תחליף לייעוץ עם גורם מקצועי מוסמך.

השימוש באתר או בתכניו הוא על אחריותו הבלעדית והמלאה של המשתמש. שימוש באתר ובתכניו ייחשב כהסכמה מצד המשתמש לתקנון האתר.

כל הזכויות שמורות לאתר על הספה ©נגישות