על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות , טיפול זוגי

פורום זוגיות , טיפול זוגי

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


 X

הי יעל השאלה ששאלת כללית מדי יתכן ואת מתכוונת לפגיעה עצמית. יתכן ובמקרה שאת מתכוונת ישנו הרס עצמי שלא בהכרח קשור לשנאה עצמית.חשוב לבדוק האם הבגידה חוזרת על עצמה האם זהו דפוס התנהגות או שזה חד פעמי ובמקרה הזה לא נראה לי שיש קשר לשנאה עצמית. בגידה זו הזדמנות לבדוק את הזוגיות את החוזקות והחולשות ומה כדאי לשפר. בהצלחה


הי דגנית מדבריך עולה שבן זוגך צופה בפורנו ושאת לא מסוגלת להפסיק לחשוב על כך. מציעה שתדברו על כך ושתפנו לטיפול זוגי. לא ברור מדבריך אם זה יום יומי. אם זו התמכרות כדאי לפנות לטיפול בעניין


הי את מעלה בעיה שקשורה להסתרה ואמון ומתארת שגם כששיתפת בן זוגך כעס והכחיש ממליצה לך לומר לו לא בזמן שאת מאמת אותו אלא בזמן טוב ומתאים אחר שאת מרגישה חוסר אמון ומבקשת שתתיעצו עם אדם מקצועי כיצד לטפל בקושי הזה. תנסי לבוא ממקום לא מאשים אלא ידידותי ותומך. בהצלחהשלום משה. מדבריך עולה קושי שנוצר בעקבות חשיפה של פרטים מהעבר שקשורים לזוגתך. בהחלט ממליצה על טיפול של מטפל זוגי מוסמך על ידי האגודה לטיפול משפחתי. בהצלחה.


הי לירון. מדבריך עולה שאת לא צעירה ושוקלת לסיים את הזוגיות הנוכחית שלך. בשלב ראשון מציעה לך להקפיא ביציות כדי לאפשר לך לא להיות בלחץ. כדי למצוא זוגיות ישנן מספר אפשריות לשתף חברים שיעזרו לך למצוא. אפשרות נוספת היא להיכנס לאתרים להכרויות. והאפשרות האחרונה לפנות לאנשי מקצוע שעוסקים בשידוכים. בהצלחה


הי נטלי. מדבריך עולה קושי בתפקוד של בן זוגך בהתנהלות מול צרכי המשפחה והילדים. נראה לי שאת צריכה ללמוד את הדרך לייצר בינכם שותפות אחרת. יתכן שבעזרת גורם נוסף טיפולי או חברי או משפחתי שמקובל עליו תצליחי ליצור הקשבה אחרת ממנו לצרכייך. בהצלחה.הי ליה, את מעלה קושי שקשור לחיי הסקס שלך ושל בן זוגך. מדבריך עולה שהיחסים בינכם מלבד היוזמה בעניין הסקס טובים. חשוב שתצליחו לדבר על הנושא ולנסות לעשות אחרת. צריך להבין יותר מה קשה לבן זוגך בעניין היוזמה. מניחה שזה לא טכני . ברור שזה נושא שאפשר לשנות אותו ולהתקדם איתו למקום אחר.


הי ליאור. לא ברור מדבריך שאכן בן זוגך יודע שאת לא מגיעה לאורגזמה. נראה לי שכדאי שתשתפי אותו בכך שתעזרי לו להבין מה עושה לך טוב ביחסים האינטימיים ואם הוא לא ישתף פעולה ולא יעניין אותו מה קורה לך תוכלי יותר להבין את טיב היחסים בינכם. הצפייה שיבין בלי שזה נאמר מפורשות מחבלת ביחסים.הי עינב מדברי עולה מפגש עם גברים שמעוניינים רק בסקס. ברור שיש גברים שמעוניינים בקשר ובקשר משמעותי . בדרך כלל הבחירות שלנו משקפות חוויה שמוכרת לנו. יתכן שאת צריכה לבדוק מה את מחפשת מקשר. לבדוק לאורך זמן אם יש משהו שחוזר על עצמו בבחירות שלך. כמה את מאמינה בקשר. כל אלה אמורים לעזור לך בבחירה. בהצלחה.