כל מה שצריך לדעת על ...

אבחון דידקטי

מהו אבחון דידקטי?

אבחון שמטרתו להעריך מיומנויות נדרשות ללמידה ולאתר קשיי למידה או לקויות למידה אצל ילד או אדם אשר עשויים להשפיע על יכולותיו וביצועיו בתחום הלימודי. האבחון בודק יכולות קוגניטיביות וכישורי למידה ומאתר מקרים של לקויות למידה שונות.

מי יכול לערוך אבחון דידקטי?

בשונה מהאבחונים האחרים, האבחון הדידקטי נערך על ידי מאבחן דידקטי. שהוא איש או אשת מקצוע שעברו הכשרה לאבחון דידקטי, לרוב יהיו אלו מורים מוסמכים לאסטרטגיות למידה (מה שנקרא פעם הוראה מתקנת), פסיכולוגים אן יועצים חינוכיים שעברו לימודי הסמכה מתאימים. חשוב לוודא שלמאבחן אליו פונים יש תעודה והסמכה מתאימים וכי המוסד להשכלה בו לומד התלמיד יקבלו את האבחון ויכירו במאבחן במידה וההמלצות יהיו לתת התאמות מסוימות.

מה מקבלים בתוצאות האבחון הדידקטי?

במידה ובאבחון הדידקטי מאותר קושי מסוים, תוצאות האבחון יצביעו על סוגי הקושי הלמידה. זזו יכולה להיות לקות למידה אחת או יותר (דיסלקציה – קושי בקריאה ובכתיבה, דיסקלקוליה – קושי בחשבון או דיסגרפיה – קושי בכתיבה ובהתארגנות סביב כישורים גרפיים), פערים בין תפקודי למידה שונים- קשר יד עין, התארגנות, זיכרון (אחסון ושליפה), קשב וריכוז וכדומה. בנוסף, האבחון אמור לתת כהערכה של הכוחות והחוזקות בתחומי הלמידה, כמצע להמלצות על אסטרטגיות למידה מותאמות וליווי התלמיד.

כמה זמן נמשך אבחון דידקטי?

האבחון נמשך כמה שעות, תלוי בעיקר בנבדק, וניתן לחלקו שני מפגשים.

כמה עולה אבחון דידקטי?

מחירי אבחונים דידקטיים נע בין 1200- 1800 ₪. לילדים מתחת לגיל 18 ניתן במקרים מסוימים לקבל השתתפות מקופת החולים על פי תנאי הזכאות והמסלול הביטוחי. ביטוחים פרטיים רבים משתתפים גם הם בעלות האבחון הדידקטי.
מעוניינים שנמצא עבורכם את המאבחן/נת המתאימים ביותר? הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

פורום אבחונים

אבחונים דידקטים
הפורום יעסוק באבחונים של ילדים: אילו סוגים של אבחונים קיימים וכיצד יודעים איזה אבחון מתאים ומתי? כיצד קוראים ומבינים את תוצאות האבחון? מתי כדאי לפנות לאבחון וכמה זמן אורך התהליך? .

סוגי אבחונים

סוגי אבחונים


סגור
צריכים אבחון? השאירו פרטים ונדאג שהמאבחנים הטובים והמתאימים ביותר יצרו אתכם קשר בהקדם.